Altın Dedektörü ve Fiyatları

Dedektör sektöründe göz bebeği diyebileceğimiz alan olan Altın dedektörüdür. Dünyada dedektör türleri çok olduğu gibi altın dedektörü aynı şekilde kendi içerisinde çeşit, çeşittir. Altın odaklı özel bir alanda yapılmış dedektör bulunmaz. Sadece metal ayrıştırma özelliğine sahip olan dedektör çeşitleri vardır. Altın için kullanılan dedektörlerin genelde çeşitlerinde boşluk tespiti yapabilen, mineralli topraklarda çalışan, sesle bildiri sunan, 3 boyutlu cisim tespit özelliklerine sahip dedektörler bulunur. Dedektör fiyatları aynı çeşitleri gibi seçenekli halde sunulur 500 TL ile başlayan fiyatlar ve 100.000 TL’ye kadar fiyat çeşitlerine sahiptirler.

Her sektörde rekabet olduğu gibi dedektör sektöründede çetin rekabet söz konusudur. En iyi dedektör kelimesi göreceli bir kavramdır. Çünkü ihtiyaçları gören cihazlar en iyisidir. A şahsı için X markası başarı iken B şahsı için Y markası daha başarıdır. Bu görecelidir. Neden mi? Definecilerin altın dedektörü seçerken alım kriterleri farklıdır. Bazıları Pulse sistemi seçerken diğer bir kişi ise VLF seçmektedir. Aynı marka içerisinde Pulse ve VLF çeşitlerini bulabilmekte ve verimlilik bakımındanda farklılık göstermektedir.

En Çok Terih Edilen Dedektör Markaları

Minelab
Xp
Garrett
Lorenz
Adrenalin
White’s
Boşluk tespiti için genelde yeraltı görüntüleme cihazları kullanıldığı gibi dedektör markalarınıda kullanan uzmanlar vardır. Yukarıda sayılan markalarda genelde dedektörcüler başarı sağlıyorlar. Araştırmalarımız sonucunda yapılan dedektör yorumları genelde olumlu not almıştır.
Genel olarak altın dedektörüyle ilgili görüşler ve fiyatlar bu şekildedir. Alıntıda belirtilen markalar kullanıcıların en çok tercih ettiği dedektör markalarıdır. Kaynak: Gümüş Dedektör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir